Bocca Felice
Fri., March 14: Hunter Courts
Brick & Barley (Orange)
Sat., March 16: Spellbound
Bruno’s
Wed., March 20: Hunter Courts
Camp Margaritaville (Crystal Beach)
Thurs., March 14: Teague Brothers
Fri., March 15: Mason Creager
Sat., March 16: The Kid Icarus Project
Charlie’s (Winnie)
Sat., March 16: High Street Band
Dylan’s (Port Arthur)
Thurs., March 14: Ryan Dakota
Fri., March 15: Bryce Kirby & Vick Butler
Sat., March 16: M.A.C.
Sun., March 17: Andrew McCabe, Neli+Dylan
Embers Club (Nederland)
Sat., March 15: Ole Lonesome/Hot Grits
Golden Nugget (Lake Charles, LA)
Thurs., March 14: Cory Landry (Rush Lounge), Ambush Country (Blue Martini)
Fri., March 15: Jamey Johnson (Grand Event Center), 3HG (Rush), Petty Betty (Blue)
Sat., March 16: Rev Run (GEC), 3HG (Rush), Petty Betty (Blue)
Sun., March 17: Gino Vallecillo (Rush)
Mon., March 18: Lonestar All-Star (Rush)
Tues., March 19: Lil Rich (Rush)
Wed., March 20: Cory Landry (Rush)
Honky Tonk Texas (Silsbee)
Sat., March 16: Al White
Jefferson Co. Dance Club (Nederland)
Sun., March 17: Southern Swing
Larry & Rita’s (Port Neches)
Fri., March 15: Larry Tillery
Sat., March 16: Eazy
MacKenzie’s Pub
Thurs., March 14: Britt Godwin
Fri., March 15: John Cessac
Sat., March 16: Scott McGill
Sun., March 17: The B-Sides
Madison’s
Fri., March 15: Shotgun Chel & Sons
Sat., March 16: Bryce Kirby & Vick Butler
Sun., March 17: Aaron Williams
Neches Brewing Company (Port Neches)
Sat., March 15: Ezra Pedraza
Pine Tree Lodge (LaBelle)
Fri., March 15: Casey Chesnutt
Sat., March 16: Johnny Jimenez
Sun., March 17: Eazy
Rancho Grande (Port Arthur)
Fri., March 15: Caleb & April
Sat., March 16: Curse & The Cure
Rikenjack’s (Vidor)
Sat., March 16: Neil+Dylan
The Grill at Calder
Fri., March 15: Aces
Sun., March 17: Wayne Dylan
The Logon Café
Fri., March 15: Yummy Yucks
Sat., March 16: Hunter Courts, Paper+Rock+Scissors
Mon., March 18: Night & Day Orchestra
The Roxy
Fri., March 15: Bag of Donuts
Sat., March 16: Keith Frank
The Wheelhouse (Port Neches)
Thurs., March 14: Chris Dale
Fri., March 15: Austin Stepchildren
Sat., March 16: Caleb & April
Sun., March 17: Drop Dead Gorgeous
Thirsty’s
Fri., March 15: Ramblin’ Boys
Sat., March 16: Mark Nesmith
Tia Juanita’s (Orange)
Thurs., March 14: Colton Horner
Sat., March 16: Mid County Players
Wed., March 20: Blake Sticker
Tia Juanita’s (Port Arthur)
Fri., March 15: Wayne Dylan
Wed., March 20: Wayne Dylan
Two Amigos (Orange)
Thurs., March 14: Crossroads
HOUSTON:
House of Blues
Fri., March 15: Geoff Tate
NRG Stadium
Thurs., March 14: Zach Brown Band
Fri., March 15: Jonas Brothers
Sat., March 16: Brad Paisley
Sun., March 17: Eric Church
713 Music Hall
Fri., March 15: Kountry Wayne
Scout Bar
Fri., March 15: Lil Flip
Wed., March 20: Adelitas Way
The Heights Theatre
Fri., March 15: Old Crow Medicine Show
Sat., March 16: John Oates
The Improv (Comedy)
Fri., March 15: Marcello Hernandez
Sat., March 16: Marcelle Hernandez
Warehouse Live Midtown
Sat., March 16: LaToya Luckett
Wed., March 20: Scarface
White Oak Music Hall
Tues., March 19: Devandra Barnhart